Pozvánka: Gaza: Cesta ke svobodě, debata s filmem, středa 18. 12. v 18:00, kavárna Liberál, Praha – Holešovice

English summary: An evening with a special guest from Gaza, Ahmed Abu Artema, the organizer of Great March of Return, working language English, free entrance. Takes place on Wed 18 Dec 2019 at 6PM at Kavárna Liberál, Heřmanova 6, Praha 7 (map), more info on facebook event, and below.

Srdečně vás zveme na debatu s iniciátorem Velkého pochodu domů Ahmedem Abu Artemou o více než rok probíhajících nenásilných protestech, které se dožadují ukončení blokády Gazy a umožnění návratu palestinských uprchlíků. Akce se koná ve středu 18. prosince 2019 v 18:00 v kavárně Liberál, Hermanova 6, Praha – Holešovice (mapa). Po diskusi bude promítnut dokumentární film StripLife (Itálie 2013, 63 min.) s českými titulky, který dává nahlédnout do reality života blokádou sužovaného Pásma Gazy. Pracovním jazykem angličtina. Událost na facebooku.

host večera: Ahmed Abu Artema (Palestina)
moderuje: Bassel Abou Nadi (Palestina/Česká republika)

Související:
Tisková zpráva: Cesta ke svobodě. Organizátor protestů v Gaze bude debatovat v Praze
A2larm.cz: Rozhovor s Ahemedem Abu Artemou: Gaza bude do roku 2020 neobyvatelná
Al Jazeera: Dokumentární film s Ahmedem Abu Artemou Between Fire and See

Třicetiletý Ahmed Abu Artema je palestinský autor a lidskoprávní aktivista. Jeho rodiče byli vyhnáni v roce 1948 se vznikem Izraele z oblasti města Ramle, jež bylo ve své většině etnicky vyčištěno. Ahmed Abu Artema se narodil v roce 1984 ve městě Rafah, rozděleném mezi Gazu a Egypt, kde nyní žije se svou ženou a dětmi. Přispívá do The New York Times, The Nation a The Journal of Palestine Studies. Vystoupil v několika dokumentárních snímcích, které produkovala televize Al-Jazeera, jako např. Which Rafah Are You From? (2014) či Gaza: Between Fire and Sea (2018).

Ahmed Abu Artema je příznivcem jednostátního řešení, ke kterému říká: „Ano, podporuji jeden demokratický stát, v němž by se všichni obyvatelé těšili lidským právům a rovnosti před zákonem. Je to mnohem lepší než kultura, která má za cíl eliminaci jednoho druhým. Takové řešení není jednoduché, protože izraelská vláda je rasistická. Nicméně je to morálně a dokonce i ekonomicky správný model, o který stojí za to usilovat. Posilování naděje v srdcích lidí a šíření kultury dialogu nás přiblíží k alternativě, která se již uplatnila v Jihoafrické republice.

Rozhovor s Ahmedem Abu Artemou, který vyšel na a2larmu si můžete přečíst zde: https://a2larm.cz/2018/05/gaza-bude-do-roku-2020-neobyvatelna/

Organizují Mezinárodní hnutí solidarity Česká republika (International Solidarity Movement ČR, ISM ČR) a Přátelé Palestiny. Organizátoři děkují za spolupráci kavárně Liberál.

Další zdroje:
https://www.democracynow.org/2019/4/1/our_will_of_life_is_stronger
https://www.nytimes.com/2018/05/14/opinion/gaza-protests-organizer-great-return-march.html
https://www.thenation.com/article/with-the-great-return-march-palestinians-are-demanding-a-life-of-dignity/
https://jps.ucpress.edu/content/47/4/90

https://www.aljazeera.com/blogs/middleeast/2018/10/gaza-eyes-poet-181012122302631.html
https://www.middleeasteye.net/opinion/how-israel-trying-expel-palestinians-gaza

English

Ahmed Abu Artema is a Palestinian writer and activist who believes in civil nonviolent struggle to achieve justice, freedom, and equality. Ahmed’s family was expelled from their home in the Ramle district in 1948, and he was born in 1984 in Rafah, Gaza, where he now lives with his wife and four children.

As an independent journalist in Gaza, he has written for dozens of publications (and in English in several U.S. publications The New York Times, the Nation, and the Journal of Palestine Studies) and authored a book in Arabic called “Organized Chaos.” He has also contributed to several documentaries, including the Al Jazeera film “Which Rafah Are You From?” about the tragic separation of Rafah following the Camp David Accords and its impact of displacing thousands of families, including his own.

In 2018 he was featured in a documentary film by Karim Shah produced by Al Jazeera news network, “Gaza: Between Fire and Sea.”

Related:

> Middle East Eye – all his articles
https://www.middleeasteye.net/users/ahmed-abu-artema
> Al Jazeera – all his articles
https://www.aljazeera.com/profile/ahmed-abu-artema.html
> The Nation – With the Great Return March, Palestinians Are Demanding a Life of Dignity
https://www.thenation.com/article/with-the-great-return-march-palestinians-are-demanding-a-life-of-dignity/
> New York Times – I Helped Start the Gaza Protests. I Don’t Regret It.
https://www.nytimes.com/2018/05/14/opinion/gaza-protests-organizer-great-return-march.html
> Palestine Studies – The Great March of Return: An Organizer’s Perspective
https://jps.ucpress.edu/content/47/4/90
> Al Jazeera – Between Fire & Sea: The Man Behind Gaza’s Great March of Return
https://www.aljazeera.com/programmes/witness/2018/09/fire-sea-man-gaza-great-march-return-180923092246387.html

Past event in Berlin:
https://www.facebook.com/events/2598102340435887/

This entry was posted in Akce and tagged . Bookmark the permalink.