Pracujte na permakulturní farmě u Betléma

Permakulturní farma “Bustan Qaraaqa” (želví zahrada, tortoise garden) se nachází na okraji města Beit Sahour (město s největší křesťanskou majoritou, 2 km od Betléma) a vede ji Brit Tom. Doporučujeme těm z vás, kdo rádi pracujete venku (můžete strávit celý den prací v olivovém sadu) a zajímá vás permakultura. Místo je ale ideální i pro ty, kdo chtějí být “pouze” někde v “klidu” na Západním břehu Jordánu v krásném údolí a v bezprostřední blízkosti Betléma, Beit Jala anebo Jeruzaléma.

bk2Můžete přijet kdykoli (i kdybyste chtěli pouze přespat na jednu či více nocí, dům má několik pokojů s placenými lůžky). Práce spočívá v podprůrných činnostech farmy dle ročního období (stříhání olivových stromků, sběr oliv, údržba domu a okolí atd.).

Kontakt je nejspíše nejlepší přes facebook (oficiální stránky BQ nejsou v současné době funkční) anebo můžete rovnou přijet, místa je dost a dobrovolníci a dobrovolnice vždy vítáni! Ve městě Beit Sahour se na rohu Suk Šáb ptejte po BQ a všichni vás naorientují.

bk1

Stejná farma by se měla nacházet nově i v okolí města Jenin na sever od Nábulusu. Pokud někdo z vás na jedné z těchto farem pobýval, podělte se s námi o své zkušenosti. Děkujeme.

Více informací:
http://www.facebook.com/bustan.qaraaqa
http://www.bustanqaraaqa.org/ (stránky aktuálně nefunkční)
http://www.permacultureglobal.com/projects/658-bustan-qaraaqa
http://bustanqaraaqa.weebly.com/uploads/1/1/9/4/11942974/b.q_november_2011_newsletter.pdf

Články v médiích:
http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/gardening-blog/2009/mar/04/gardens1
http://electronicintifada.net/content/palestinian-farmers-use-permaculture-challenge-occupation/8275

bk3bustan tree

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.