Navštivte Palestinu s ISM

Jako skupina dobrovolníků se zkušeností s prací pro ISM v Palestině doporučujeme z několika možností dobrovolnictví a aktivismu na prvním místě ISM — na základě osobních zkušeností se domníváme, že je to nejlepší volba, jak se dozvědět o aktuální situaci co nejvíce a zažít na vlastní kůži zlomek toho, co dennodenně prožívají lidé v okupované Palestině. Jak sami budete moci poznat, jedná se o velmi smysluplnou práci a obohacující setkání s místními lidmi a mezinárodními a izraelskými aktivisty.

nablus-czechs

Dobrovolnicí a dobrovolníkem se v ISM můžete stát velice jednoduše: Rozhodnete se. Odjedete do Palestiny (přes telavivský Ben Gurion anebo jordánský King Hussein Bridge). Telefonicky se přihlásíte na dvoudenní školení v Ramalláhu. Pokud vám i nám vše vyhovuje, můžete po absolvování školení ihned začít s prací.

Minimální délka pobytu jsou 2 týdny, při delším pobytu se přirozeně dozvíte, uvidíte a zažijete více. Přijet můžete kdykoli, vždy je vhodný čas a dobrovolníků není nikdy dost! Počítejte s náklady na ubytování (od druhého měsíce je ubytování zdarma), cestování a stravování (velmi podobné nákladům v Česku či nižší).

Co vás čeká? Bydlení v Hebronu, Nábulusu či Ramalláhu s výjezdy do okolí, kde jsou aktivistky a aktivisté aktuálně potřeba: pravidelné páteční demonstrace proti zdi a okupaci, přítomnost v místech, kde hrozí armádní či osadnické násilí, sázení olivových stromků na jaře anebo sklizeň oliv na podzim v oblastech často napadaných osadníky, výpomoc při stavbě domů z vepřovic v oblasti s častými demolicemi, psaní zpráv z akcí a o svědectví bezpráví, informování českých médií a v neposlední řadě účast na přímých akcích organizovaných Palestinci a další aktivity dle vaší iniciativy a rozhodnutí.

Rádi zodpovíme vaše dotazy. Před odjezdem vám můžeme poskytnout základní školení (doporučujeme, ale není povinné) či konzultaci, včetně základní výbavy arabskými slovíčky. Můžeme vám poskytnout také kontakt na dobrovolného učitele arabštiny. Kontaktuje nás na e-mailu czech.ism@gmail.com.

Související odkazy:
O ISM (česky): https://ism-czech.org/o-nas/
Přidejte se (česky): https://ism-czech.org/pridejte-se/
O ISM (anglicky): http://palsolidarity.org/about/
Přidejte se (anglicky): http://palsolidarity.org/join/
Jak cestovat (anglicky): http://palsolidarity.org/join/travel/
Školení (anglicky): http://palsolidarity.org/join/training/

 

Podzim 2015:

Přidejte se k Mezinárodnímu hnutí solidarity v Kampani při sběru oliv 2015

call to action

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.