Výzva k akci: Žádejte europoslance, aby zakázali granty a úvěry izraelským nelegálním osadám

Aktualizace 22.11.: Díky moc všem, kdo podepsali (179 lidí). Plenární zasedání EP proběhlo od 18.-21. listopadu a byl na něm projednán i program Horizont 2020 a izraelská účast v něm. O výsledku vás budeme informovat později. Ještě jednou vám děkujeme za aktivní účast v kampani.

Kampaň je již ukončena: http://act.eccpalestine.org/lobby/38/0/Czech+Republic

outpostsŽádejte poslance a poslankyně Evropského parlamentu, aby se zasadili o úplnou implementaci směrnic EU týkajících se neudělování finanční podpory izraelským nelegálním osadám na okupovaných palestinských územích, včetně Východního Jeruzaléma.

“Směrnice pouze uvádějí v praxi dlouhodobě zastávaný postoj EU, že pokračující rozšiřování osad je překážkou míru.”

Záměrem směrnic je ukončit neetickou a nelegální situaci, kdy izraelské firmy a instituce sídlící v nelegálních izraelských osadách získávají na financování svých aktivit od EU granty a úvěry.

“Přesídlování obyvatelstva okupačních sil na území, která okupují, a využívání přírodních zdrojů těchto území pro komerční účely je podle mezinárodního práva nelegální a podle Čtvrté Ženevské úmluvy je považováno za válečný zločin.”

Zašlete dopis poslancům a poslankyním Evropského parlamentu ještě dnes a vyzvěte je, aby na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve dnech 20. a 21. listopadu podpořili nové směrnice a kroky vedoucí k zajištění zastavení financování izraelských válečných zločinů ze strany EU: http://act.eccpalestine.org/lobby/38/0/Czech+Republic

Šiřte výzvu dále prostřednictvím FB.

This entry was posted in Kampaně and tagged , , , . Bookmark the permalink.