Pozvánka: Protest proti zabíjení a věznění palestinských dětí, čtvrtek 11. ledna 2018 v 17:00 na Staroměstském náměstí v Praze

Iniciativa za spravedlivý mír na Blízkém východě vás zve na demonstraci proti “zabíjení, mrzačení a věznění palestinských dětí”, která se uskuteční ve čtvtek 11. ledna 2018 od 17:00 hodin na Staroměstském náměstí (poblíž sochy Jana Husa) v Praze.

16letá Ahed Tamimi u vojenského soudu za protest proti izraelské okupaci Palestiny.

Na akci promluví Jan Kavan, bývalý ministr zahraničí ČR a předseda Valného shromáždění OSN; Markéta Hrbková, básnířka, překladatelka, publicistka a knihovnice, dcera jednoho z dětí Nicholase Winstona;  Vít Strobach, historik a publicista; Tomáš Tožička, publicista a evropský odborník na regionální rozvoj. Za Iniciativu za spravedlivý mír na Blízkém východě Zdeněk Jehlička a Jana Ridvanová.

Událost na facebooku, další podrobné informace k akci v tiskové zprávě.

Iniciativa chce tímto poukázat na skutečnost, že izraelské okupační síly se na palestinských dětech dopouštějí dlouhodobého bezprecedentního násilí, které vede často k jejich usmrcení či těžkému zranění s doživotními následky. Jen v letech 2000 – 2017 tak izraelské síly zabily na 3000 palestinských dětí. Izrael každoročně vězní za často ilegálních podmínek průměrně 700 dětí, které jsou ve věznicích vystavovány různým druhům mučení, což z něj dělá světového premianta v porušování Úmluvy o právech dítěte.

Podrobnosti: https://ism-czech.org/2018/01/10/tiskova-zprava-v-praze-se-uskutecni-protest-proti-zabijeni-mrzaceni-a-vezneni-palestinskych-deti/

Související informace:

This entry was posted in Akce. Bookmark the permalink.