Tisková zpráva: Prahou prochází Švéd na cestě do Palestiny

Praha, 13. října 2017 – V Praze se krátce zastaví 24letý Švéd Benjamin Ladraa, který jde od 8. srpna 2017 pěšky ze švédského Goteborgu do Palestiny.

V roce 100. výročí Balfourovy deklarace, 70. výročí rozdělení Palestiny a 50. výročí od začátku okupace zbylých palestinských území chce svým plánovaným téměř 5 tisíc km dlouhým pochodem poukázat na neutěšenou situaci Palestinců, kterou přináší izraelská okupace.

S palestinskou vlajkou vysoce nad hlavou a s kufíjí jako symbolem palestinské nezávislosti kolem krku vysvětluje Ladraa po necelé tisícovce kilometrů, které urazil z Goteborgu do Prahy, že jeho rozhodnutí pramení z vlastní zkušenosti, kdy byl osobně svědkem opakovaného brutálního zacházení izraelských vojáků s palestinskými civilisty. „Považuji za nezbytné upozornit na toto apartheidní násilí a vyjádřit solidaritu okupovaným Palestincům alespoň nějakou formou,“ říká Ladraa.

Cesta Benjamina Ladry začala ve Švédsku a z Prahy hodlá pokračovat do Rakouska, poté přes balkánské země do Turecka a přes Kypr do Palestiny. Na přípravu a cestu samotnou, kterou si financuje sám a s pomocí drobných přispěvatelů, si vyhradil jeden rok.

Video na podporu Benjamina: https://youtu.be/waNWmLAxLPk

Televizní reportáž v arabštině: https://youtu.be/xIfJ6iiyN7s

Kontakt pro média: czech.ism@gmail.com

This entry was posted in Zprávy and tagged . Bookmark the permalink.